Results of Past Contests of PLO

    Medal Name Category
    GoldNilai SardaSenior
    SilverRajan DalalSenior
    BronzeAnindya SharmaSenior
    BronzeApoorva BhagwatSenior
    GoldAalok SatheJunior
    GoldAgnideepa SinhaJunior
    SilverSaujas VaduguruJunior
    Name Category
    Arun H. GarimellaSenior
    Hrishikesh KhandeparkarSenior
    Prachatos MitraSenior
    Pranjal MehtaSenior
    Rahul RaiSenior
    Rohit GovindanSenior
    Shubham RajSenior
    Utsav PopatSenior
    Vishesh BalaniSenior
    Yash SinhaSenior
    Abhilaksh VermaJunior
    Problem Name
    AleutNilai Sarda
    ISBNPrachatos Mitra & Nilai Sarda
    HungarianSaujas Vaduguru
    Edit DistanceAbhishek Dedhe
    Name City
    Abhishek DedhePune
    Anindya SharmaBangalore
    Anusmita RayKolkata
    Apoorva BhagwatPune
    Arun H. GarimellaBangalore
    Hrishikesh KhandeparkarMumbai
    Nilai Sarda
    Prachatos Mitra
    Pranjal MehtaBanglore
    Rahul RaiBanglore
    Rajan DalalNew Delhi
    Rohit GovindanMumbai
    Sayak ChatterjeeKolkata
    Shruti SridharChennai
    Shubham RajBanglore
    Utsav PopatMumbai
    Virat ChopraNew Delhi
    Vishesh BalaniNew Delhi
    Yash Sinha
    Name City
    Aalok SathePune
    Abhilaksh VermaLucknow
    Agnideepa SinhaKolkata
    Mahi ShahMumbai
    Saujas VaduguruBanglore
    Team Name Names of Team Members
    Pune WarriorsAalok Sathe, Abhishek Dedhe, Apoorva Bhagwat
    Medal Name Category
    GoldSamvida VenkateshSenior
    SilverSesh SadasivamSenior
    SilverTanay KothariSenior
    SilverVasundhara RakeshSenior
    BronzeAalok SatheSenior
    BronzeAbhishek AnandSenior
    BronzeAbhishek DedheSenior
    BronzeSaujas VaduguruSenior
    GoldAnkit SharmaJunior
    GoldShashank RammoorthyJunior
    SilverAdithiya Pranav K.Junior
    SilverKetan JogJunior
    SilverPranati MajhiJunior
    BronzeRumella JainJunior
    Name Category
    Arish Mudra RakshasaSenior
    Arun H. GarimellaSenior
    Sahaj SankaranSenior
    Sayan BiswasSenior
    Shravan PatankarSenior
    Vyom ThakkarSenior
    Adarsh SriramJunior
    Aditya JoshiJunior
    G. B. KarmanyaJunior
    Ira PatoleJunior
    Nandini Vasuki GarimellaJunior
    Niyati BafnaJunior
    Tathagat BhatiaJunior
    Problem Name
    KunimaipaAbhishek Dedhe
    Korean IdeophonesSesh Sadasivam
    PortugueseSamvida Venkatesh & Sesh Sadasivam
    Komi coloursSamvida Venkatesh
    Mendi-AngalVasundhara Rakesh
    Response TimeAbhishek Dedhe& Tanay Kothari
    Tenji BrailleSaujas Vaduguru
    Name City
    Aalok SathePune
    Abhishek AnandNew Delhi
    Abhishek DedhePune
    Anant MajumdarHong Kong
    Arish Mudra RakshasaNew Delhi
    Arun Harivignesh GarimellaBangalore
    Sahaj SankaranMumbai
    Samvida Sudheesh VenkateshBangalore
    Saujas VaduguruBangalore
    Sayan BiswasKolkata
    Sesh Raghav SadasivamBangalore
    Shravan PatankarPune
    Tanay KothariNew Delhi
    Vasundhara RakeshNew Delhi
    Vyom ThakkarMumbai
    Name City
    Adhithya Pranav KChennai
    Ankit SharmaBangalore
    Ketan JogPune
    Pranati MajhiGuwahati
    Rumella JainNew Delhi
    Shashank RammoorthyBangalore
    Tathagat BhatiaLucknow
    Team Name Names of Team Members
    KatyayanaSaujas Vaduguru & Vasundhara Rakesh & Ankit Sharma & Adhithya Pranav K.& Arun Garimella